Hizmetlerimiz

Logo Uyarlama

Uyarlama Nedir?
Tiger ürünlerinin, ihtiyaçlarınız doğrultusunda geliştirilip değiştirilerek özelleştirilmesi işlemidir.

Bir başka değişle size özel bir Tiger inşa edilerek standart programda olmayan özellikler kazandırılması ya da size hitap etmeyen yerlerin daha fonksiyonel hale getirilmesi işlemidir.

Yeni formların eklenmesi, mevcut formlara yeni özellikler kazandırılması, menüye yeni modül ve eklentilerin takılması gibi çeşitli geliştirmeler yapılır ve hepsi Tiger içinde sistemin bir parçası olarak çalışır.

Ne gereklidir?
Çözüm ortağı olarak ürününüz üzerinde geliştirme yapabilmemiz için öncelikle Logo Objects Designer (LOD) adındaki çözüm aracı lisansını tarafımızdan temin etmeniz gerekmektedir. Ardından istekleriniz analiz edilerek projelendirilme sürecine geçilebilir.

Bu işlem yasal mıdır?
Bu işlem %100 yasaldır. Hazır paket olarak satılan Tiger’ ın herkese birebir hitap etmesi söz konusu olamayacağı için oluşan ihtiyaçlar karşısında siz müşterilerimizin çözümsüz kalmaması maksadıyla Logo tarafından biz çözüm ortaklarına eğitim ve sertifikaları verilmiştir.

Logo Objects Designer ile yaptığımız bazı uyarlamalar.
Uyarlama ile yapılabilecekler hayalleriniz ve platformun imkanları ile sınırlıdır. Bir çok geliştirme yapılabilmektedir. Aşağıda bu güne kadar çeşitli firmalarda ihtiyaç oldukça yapılan bazı işlerden örnekler mevcuttur.

-Muhasebe Kodu Ekleme : Yeni bir Cari Hesap Kartı eklendiğinde Cari Hesap Kart kodu ile aynı olan Muhasebe Hesap Kartı açılarak açılıp bağlanması sağlanmıştır.

-Cari Hesaplar Bilgi Kolonları : Cari Hesaplara eklenen yeni kolonlarda cariye ait Son Ödeme Tarihi, Ortalama Vade, Son Alışveriş Tarihi gibi bilgiler getirilmiştir.


 

-Malzemeler Bilgi Kolonları : Malzemelere eklenen yeni kolonlarda malzemeye ait Alış ve Satış Fiyatı, Satış Adeti gibi bilgiler getirilmiştir. Ayrıca farklı tüm ambarların toplamı olan Fiili Stok yanı sıra istenen ambarlara ait miktar kolonu yaratılabilir.


 

-Önceki Siparişler : Teklif, Sipariş, İrsaliye ve Fatura ekranlarında seçilen ürünün daha önceki son 10 alış/satış işlemlerinin aynı ekranda listelenmesi sağlanmıştır.

-Satış Karlılık Yönetimi: Satış işlemi satırlarında ürünün Son Alış fiyatı getirilerek satır bazlı kar gösterilmektedir. Ayrıca satışın genelinden de ne kadar kar edildiği gösterilerek verilen kriter çerçevesinde işlemin kaydedilmesi engellenebilir ya da onay istenebilir. Bu bilgiler işlemle beraber saklanıp raporlanabilmektedir.


 

-Nakliye Masrafı : Sisteme ekleyeceğimiz yeni bir ekran yardımı ile kargo firmaları ve koli/desi başı taşıma fiyatları tanımlandıktan sonra satış işleminde seçilmesi sağlanmaktadır. Seçilen firma fiyatlarına göre satış işlemi içindeki ürünlerin koli/desi hesaplanarak kargo maliyeti ve gerçek kar gösterilmektedir. Bu bilgiler işlemle beraber saklanıp raporlanabilmektedir.


 

-Özel Kampanya Modülü: Menüye yeni bir modül ve ona bağlı ekranlar olarak geliştirilen bu çalışmada işletme satış politikasına göre kampanya tanımları girmek amacıyla yeni tanım ekranları tasarlanmıştır. Bu tanımlar çerçevesinde satış işlemelerinde ıskontolar uygulanmaktadır.

Yazılım

Yıllar içinde edindiğimiz saha tecrübemiz ile tüm ihtiyaçlarınıza uygun çözümleri sunuyoruz.

İş süreçlerinizi uçtan uca verimli ve etkin yönetebilmeniz için ihtiyaçlarınızı belirleyerek Logo dünyasında size yer açıyoruz.

Logo Yazılım Dünyasında her boyutta işletme için iş uygulaması ve verimlilik arttırıcı çözümleri bulabilirsiniz.

Logo,  Kobi Yazılımları (Start, Go3), Kurumsal ERP Çözümleri (Tiger3, Tiger3 Enterprise, j-guar), E-Devlet Çözümleri (E-Fatura, E-Arşiv, E-Defter, E-İhracat, E-İrsaliye, E-Müstahsil) , CRM, Saha Satış, Depo Çözümleri, İş Akış, Süreç Yönetimi, Online Mutabakat ve Mobil uygulamalar ile geniş ve zengin bir çözüm kümesi sunar.

Bu yazılım dünyasından sizin için en uygun çözümler bir araya getirilerek her ihtiyacınızın giderilmesi sağlanır. Ayrıca ihtiyaç halinde yazılım geliştirme araçları ile uygulamalar size göre uyarlanır ve geliştirilerek size özel hale getirilir.

LOGO ürünleri üzerinde yaptığımız geliştirmeler, özel raporlar ya da entegre çalışan ek uygulamalar ile her sorununuza çözüm bulur zamanınızı ve enerjinizi maksimum kullanırsınız.